piątek, 2 października 2015

SZAŁWIA HISZPAŃSKA - NASIONA CHIA

SZAŁWIA HISZPAŃSKA - NASIONA CHIA ZOBACZ>>>

Roślina niezwykle popularna i ceniona od stuleci w krajach Ameryki Południowej. Uprawiana była przez Azteków już w czasach prekolumbijskich. Maleńkie srebrno-grafitowe ziarenka Szałwi Hiszpańskiej, znanej również pod nazwą Chia, to bogactwo naturalnych, ekologicznych i pozbawionych glutenu substancji wspomagających zdrowie i dobre samopoczucie.

Nasiona Chia zawierają duże ilości kwasów tłuszczowych Omega-3, wysoki poziom przeciwutleniaczy, wapnia i żelaza. Są również bogatym źródłem rozpuszczalnego błonnika, wspomagającego prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Ze względu na wysoką zawartość wapnia. Szałwia Hiszpańska szczególnie polecana jest osobom, które z różnych powodów ograniczać muszą spożywanie nabiału.

Służą powszechnie do przygotowywania odżywczych napojów i żywności. Polecane jako dodatek do musli, wypieków oraz jako zagęstnik do zup. Z nasion można również przygotować pożywny pudding. W tym celu ok. 3 łyżeczki ziaren zalać należy szklanką mleka roślinnego albo wody, dokładnie wymieszać i odstawić na kilka godzin do lodówki. Podawać z dodatkiem owoców, jogurtu, miodu lub konfitury.