środa, 25 listopada 2015

SHIE JI OOLONG

SHIE JI OOLONG ZOBACZ>>>

Przepyszny tajwański Oolong, urzekający zmysły wyraźnym kwiatowym zapachem i gładkim, jedwabistym smakiem. Shie Ji to herbata, której sława już dawno wykroczyła poza granice jej ojczyzny: Tajwanu. Doskonałe warunki klimatyczne wysokogórskich plantacji sprawiają, że produkowany tam susz ceniony jest za jakość i walory smakowe na całym świecie.

Wyselekcjonowane listki, tuż po zerwaniu z krzewu poddawane są procesowi półfermentacji, ciasno zwijane w niewielkie kuleczki i w takim kształcie suszone. Dopiero po zalaniu gorącą, lecz nie wrzącą wodą, mają szansę uwolnić cały skrywany w sobie aromat. Napar uzyskuje klarowny, słomkowy kolor, a wokół dzbanka lub filiżanki unosi się charakterystyczny dla wysokiej jakości Oolongów, szlachetny zapach.

Shie Ji to herbata, którą spożywać można o każdej porze dnia. Regularnie spożywana, jest doskonałym, w pełni naturalnym  remedium na zbędne kilogramy – zawarte w niej polifenole skutecznie wspomagają proces chudnięcia, poprawiając jednocześnie samopoczucie  i rozpieszczając wyśmienitym smakiem.