wtorek, 16 grudnia 2014

Matcha

Matcha to jeden z najstarszych gatunków japońskiej herbaty, produkowany z liści Tencha, specjalnie selekcjonowanych i preparowanych jeszcze przed zerwaniem. W opakowaniu, zamiast tradycyjnego suszu, znajdujemy drobny puder o intensywnie zielonym kolorze i wyrazistym aromacie. Po wymieszaniu proszku z gorącą wodą, na powierzchni napoju tworzy się charakterystyczna pianka, a całość zyskuje niepowtarzalny zielono – szmaragdowy odcień. 
Matcha zaskakuje nie tylko swoim wyglądem, ale też smakiem. Zdecydowany, lekko cierpki, intensywny i bardzo szlachetny. Nie bez powodu ta wyjątkowa herbata stała sie jedną z najsławniejszych i najbardziej cenionych odmian i ochrzczona mianem „matki zielonych herbat”. Matcha używana jest do tradycyjnego rytuału przygotowania i spożywania herbaty: Cha – no – yu („droga herbaty”), mającego w kulturze japońskiej ogromne znaczenie.
Co ciekawe, herbaciany puder wykorzystywany jest również w mniej tradycyjny sposób, jako idealny dodatek kulinarny, między innymi do przyrządzania lodów, ciast i kremów. ZOBACZ>>>