poniedziałek, 21 listopada 2016

CUKIER KOKOSOWY

Cukier kokosowy to doskonała propozycja dla wszystkich osób dbających o dobre zdrowie i szczupłą sylwetkę. Ekologiczny, pozbawiony sztucznych dodatków, urzeka subtelną słodyczą, smakiem zbliżoną do znanego już na polskim rynku cukru brązowego. Jest jednak bardziej od niego aromatyczny: wyraźnie wyczuwalne nuty karmelowo – daktylowe sprawiają, że przyprawione nim potrawy cieszą zmysły bogatym bukietem smakowym.

Cukier kokosowy wbrew pozorom pozyskiwany jest nie z orzechów, a z soku, który wypływa z naciętych pąków kwiatowych. Zebrany sok gotuje się i odparowuje, aż uzyska formę gęstego syropu. Po przefiltrowaniu, poddawany jest on dalszej obróbce termicznej. Otrzymane w ten sposób jasnobrązowe drobne granulki zachowują całe bogactwo naturalnych składników, takich jak potas, magnez, żelazo i cynk, a także wysoką zawartość witamin z grupy B. Dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu, cukier kokosowy polecany jest szczególnie osobom dbającym o linię, a także diabetykom zmagającym się z cukrzycą typu 1 i 2. 

Cukier z palmy kokosowej z powodzeniem zastąpić może w naszej kuchni tradycyjny, lecz niekorzystnie wpływający na nasze zdrowie biały cukier. TUTAJ>>>