poniedziałek, 23 lutego 2015

ZAPARZACZ STOŻEK

Zaparzacz ( 7,5 cm ) bardzo łatwy w obsłudze. Dzięki dwóm skrzydłom z łatwością zawiesimy go na krawędzi kubka czy filiżanki, a solidna ruchoma rączka ułatwi nam wyciągnięcie zaparzacza i przerwanie parzenia w odpowiednim momencie chroniąc nas przed oparzeniem. Szczególnie polecana dla herbat o dużych liściach, gdyż mają one dużo miejsca, aby swobodnie się rozwinąć. 
ZOBACZ>>>
Dzięki temu urządzeniu nie tylko pozbędziemy się uciążliwych fusów, ale również wydobędziemy pełnię smaku i właściwości z każdej herbaty. Niektóre z odmian uwalniają bowiem różne substancje w zależności od czasu lub liczby zaparzeń. Herbata pozostawiona w filiżance traci więc swe charakterystyczne właściwości.

To zresztą nie jedyny argument przemawiający za korzystaniem z zaparzaczki. Pijąc herbatę przygotowywaną w sposób tradycyjny, za każdym razem wylewamy sporą część naparu, której nie jesteśmy w stanie dopić z powodu zalegających na dnie filiżanki fusów. Szacuje się, że w ten sposób tygodniowo pozbywamy się nawet 3 filiżanek herbaty. W skali roku jest to już niemal 150 filiżanek! OBEJRZYJ>>>