Jedna z najlepszych czerwonych herbat uprawianych na Tajwanie. Plantacje położone są na malowniczych wzgórzach, wznoszących się ponad 2500m. n.p.m. Przyroda stworzyła tam idealne warunki dla uprawy herbacianych krzewów. Krystalicznie czyste źródła, żyzne gleby, świeże powietrze – wszystko to sprawia, że pochodzące stamtąd herbaty znane są i cenione na całym świecie. Na ich walory smakowe wpływają również specyficzne warunki atmosferyczne: nisko zawieszone chmury i gęste mgły, ograniczają dostęp światła i sprawiają, że proces wzrostu herbacianych pędów przebiega stosunkowo wolno. Dzięki temu smak i aromat zyskują na intensywności.
Po zaparzeniu, Da Yu Ling cieszy zmysły wyrazistym, a jednocześnie lekkim i orzeźwiającym smakiem, z delikatnie wyczuwalną nutą kwiatową. Jest to herbata polecana nawet najbardziej wymagającym podniebieniom. TUTAJ>>>
Kawa rozpuszczalna o smaku naturalnej Arabiki, zebranej z ekwadorskich plantacji. Stanowi doskonałą bazę dla własnych mieszanek: naparów, deserów czy ciast. Wspaniale smakuje także w pojedynkę, bez żadnych dodatków.
Kawy rozpuszczalne mają intensywny smak, którego siłę i charakter można dowolnie zmieniać za pomocą szerokiej gamy składników. Dlatego też producenci chętnie aromatyzują tę odmianę czarnego złota. W efekcie każdy, nawet wytrawny koneser, odnajdzie wśród kaw rozpuszczalnych tę szczególną, odpowiadającą własnym gustom. TUTAJ>>>
Czubryca czerwona to mieszanka ziołowa o pikantnym, bałkańskim smaku i aromacie. Stanowi bardzo częsty składnik kuchni bułgarskiej (z tego kraju pochodzi też nazwa tej rośliny). Doprawione nią potrawy i przekąski nabierają ostrego, południowoeuropejskiego posmaku.
Zastosowanie:
Czubrycy używa się głównie do zup i wszelkich mięs, a także fasoli i serów. Ciekawie smakują też kanapki posypane odrobiną czubrycy.
Kolendra to bardzo popularna przyprawa stosowana najczęściej w kuchni azjatyckiej. Doskonale nadaje się do przyprawiania mięs i sosów, a także przygotowywania marynat czy ryb. Dodana do pieczywa lub niektórych ciast czyni ich smak niezwykłym i nieco orientalnym. Szczyptę mielonej kolendry dodać można do nalewek spirytusowych lub win.